مسابقات والیبال جوانان قهرمانی استان خوزستان در دزفول/اندیکا قهرمان شد

مسابقات-جوانان-001

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره ورزش و جوانان شهرستان دزفول و به نقل از پایگاه خبری والیبال استان ؛ مهمترین و حساس ترین بازی امروز را دو تیم هیأت والیبال اندیکا و هیأت والیبال میداوود برگزار کردند که نماینده اندیکا در یک رالی سنگین توانست بر حریف سرسخت و جوان خود غلبه نماید و با شایستگی قهرمانی مسابقات والیبال جوانان خوزستان را از آن خود کند و تیم های هیأت والیبال میداوود و هیأت والیبال دزفول به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

امروز رأس ساعت ۹:۳۰ دیدار فینال مسابقات با قضاوت داور بین المللی کشور و استان آقای مجید محسنی شوشتری به عنوان داور اول و سعید پورسعیدی به عنوان داور دوم و با نظارت آقای ابراهیم شهنی در حالی آغاز هر دو تیم از گروه دو این مسابقات به عنوان تیم اول و دوم برای بار دوم در برابر هم قرار گرفتند .

این دیدار که یکی از تماشایی ترین دیدارهای این دوره از مسابقات نیز بود در حضور آقایان مهندس پاپی زاده نماینده محترم مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی و هیأت همراه وی و نیز ابراهیم نصیری معاونت محترم امور جوانان استان و سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان دزفول و نیز معاونین این اداره به همراه پیشکسوتان خوب شهرستان دزفول ، استان و دبیر هیأت آقای زرگر طالبی و مسئول روابط عمومی والیبال استان آقای صالحی پور ،و نیز بیش از ۱۰۰ نفر از علاقمندان به این رشته ورزشی برگزار شد.

در ست اول این مسابقه تیم هیأت والیبال اندیکا با مربیگری میثم کریمی ، خیلی زود با اسپگ های سنگین بازیکن شماره ۹ این تیم مهدی شریفی و توپگیر های خوب بازیکن شماره ۵ و ۸ از تیم میداوود پیشی گرفتند ،و در لحضاتی که تیم حریف غافلگیر شده بود تیم اندیکا با سرعتی زن خود نهایت استفاده را برد و توانست ست اول را ۲۵ بر ۱۹ به نفع خود پایان دهد .

در شروع ست دوم شاگردان میثم رحمانی که دوست نداشتند جلوی چشمان تماشاگرانشان بازی را به هم استانی خود واگذار کنند ،به خود آمدند و با دفاع های خوب ولی اله رحمانی و یوسف جمعه زاده و توپ گیری بنیامین بهمنی و دیگر بازیکنان این تیم بازی را بدست گرفتند و برتری میدان را از آن خود کردند . رفته رفته اشتباهات تیمی بازیکنان اندیکا کار دست این تیم داد و این بار یاران رحمانی به خوبی کنترل بازی را از آن خود کردند و همان نتیجه ست اول رقم خورد ولی این بار به نفع تیم میداوود.در ابتدای شروع ست دوم بدلیل تأخیر ورود تیم اندیکا به زمین توسط داور اول این دیدار کارت زرد نشان داد.

در ست سوم حساسیت بازی رفته رفته بیشتر و بیشتر می شد و در برخی موارد هم بازی احساسی جانشین بازی منطقی از سوی بازیکنان هر دو تیم ، ادامه کار را سخت تر می کرد و اگر چه دو تیم شانه به شانه هم تا امتیاز ۱۰ پیش رفتند ،اما در پایان این تیم خوب و هماهنگ میداوود بود که با نتیجه ۲۵بر ۱۹ به پیروزی رسید .

نماینده والیبال میداوود ست چهارم را طوفانی آغاز کرد و همچون برق باد از حریف قدر خود جلو افتاد تا جایی که تابلوی مسابقات عدد ۱۵بر ۱۱ به نفع میداوود را نشان میداد ، اما تیم اندیکا توانستند از اشتباهات مکرر شاگردان رحمانی استفاده لازم را ببرند و فاصله امتیازات خود را کم کنند ،اما در مجموع تیم اندیکا در پایان این ست موفق شد این بار هم همانند ست های اول تا سوم با نتیجه ۲۵بر ۱۹ به برتری برسد و در نهایت در ست شماری مساوی شوند و سرنوشت قهرمانی را در ست پنجم نظاره گر باشیم.

اوج هیجان این مسابقه در ست پنجم بود ،تا جایی که دو تیم با ارائه یک بازی زیبا و تماشاگر پسند بارها و بارها سالن مسابقه را به وجد آورده بودند ،در این ست تیم میداوود از نماینده اندیکا جنگنده تر نشان می داد و همواره از حریف خود برتری داشت اما بدلیل حساسیت این ست تمرکز لازم در نزد بازیکنان نبود و همین امر سبب شد تا تیم خوب اندیکا با سرویس خوب و آبشارهای بی نقص مهدی شریفی و توپ گیری مناسب از بازیکن شماره ۵ و عملکرد خوب پاسور شماره ۱ این تیم رضا باقری ، امتیاز نهایی را برای تیم به ارمغان آورد و در نهایت تیم خوب هیأت والیبال اندیکا با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ بر تیم سرسخت میداوود پیروز شد و در مجموع ۳ بر ۲ قهرمان این دوره از مسابقات شناخته شد .

در پایان بازیکن شماره ۶ تیم والیبال شهرستان میداوود ولی اله رحمانی به عنوان بهترین بازیکن این دیدار شناخته شد .

در دیدار رده بندی نیز تیم هیئت والیبال شهرستان دزفول در سه گیم متوالی تیم پتروشیمی بندرامام خمینی ره را شکست داد و به مقام سوم دست یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>