مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان خبر داد/شناسایی و ساماندهی خیرین ازدواج در استان

123
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از شناسایی و ساماندهی خیرین ازدواج در استان به منظور تشکیل مجمع خیرین ازدواج جوانان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره ورزش و جوانان شهرستان دزفول و به نقل از ورزش و جوانان خوزستان، فرامرز کیانی زاده در جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان خوزستان که صبح امروز با محوریت تشکیل مجمع خیرین ازدواج جوانان با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری و جمعی از مسئولین استان در محل استانداری برگزار شد،اظهار داشت: ظرفیت سازی با رویکرد احیای تقویت نقش و کارکرد حمایتی افراد خیر و موسسات خیریه‌ای و شناسایی، ساماندهی و بهره مندی از ظرفیت‌های موجود خیرین حوزه ازدواج در راستای ترویج و تسهیل ازدواج جوانان به صورت آگاهانه، پایدار و به هنگام از اهداف تشکیل این مجمع می باشد.
وی در ادامه حساس سازی جامعه خیرین با رویکرد نهادینه کردن نقش و جایگاه ازدواج و خانواده در جامعه، فرهنگ سازی با رویکرد تبیین اهمیت برنامه‌های خیرخواهانه در امر ازدواج جوانان، تسهیل سازی با رویکرد ساماندهی و تسهیل فعالیت‌های خیرین ازدواج در جهت گسترش نظام حمایتی از ازدواج و تشکیل خانواده و توانمندسازی با رویکرد ارتقای دانش، مهارت‌ها و توانمندی‌های خیرین ازدواج در راستای انجام فعالیت‌های مردم را به عنوان راهبردهای این مجمع بر شمرد.
کیانی زاده خاطرنشان کرد: در بند (ب) مصوبه جلسه بیستم ستاد ملی ساماندهی امور جوانان ۲۳ خردادماه سال ۸۶ بر تقویت خیرین امر ازدواج به منظور ترویج، توسعه و تقویت ظرفیت‌های مردمی و شناسایی و ساماندهی فعالیت‌ها و حمایت‌های خیرین کشور، هدایا و وجوهات شرعی و همکاری با سایر نهادهای دولتی و موسسات و سازمان‌های خصوصی و مردم نهاد تأکید شده است.
وی ادامه داد: بعد از برگزاری این جلسه از بانکها ‌،شرکت‌ ها و نهادهایی که می‌توانند در این مجمع نقش بسزایی داشته باشند دعوت خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان بیان داشت:حمایت‌های علمی، آموزشی از موسسات خیریه ازدواج و اطلاع رسانی به آن‌ها، ایجاد هماهنگی، انسجام و وحدت رویه در فعالیت‌های داوطلبانه خیرین ازدواج، تعامل در برقراری ارتباط موثر با دستگاه‌های اجرایی برای همکاری و تفاهم دوجانبه از اولویت‌های برنامه ای این مجمع است.
وی تبلیغ و ترویج فرهنگ ازدواج آسان و آموزش و ارشاد خانواده در تسهیل امر ازدواج جوانان، جلب حمایت‌های مالی و فنی برای توسعه فعالیت‌ها و خدمات داوطلبانه خیرین ازدواج در سطح کشور و معرفی و شناساندن فعالیت‌های مربوط به خیرین ازدواج در سطح جامعه به ویژه جوانان را از دیگر اولویت‌های برنامه ای این مجمع دانست.
کیانی زاده افزود: بهره‌گیری از حضور فعال کار‌شناسان، صاحب نظران و اساتید موضوع ازدواج و خانواده، بهره‌گیری از حضور فعال تمام فعالان فرهنگی و اجتماعی و موثرین، مسئولان نهاد‌ها، موسسات غیردولتی و فعالان خودجوش مردمی و خیرین عرصه ازدواج، طلاق و خانواده و پررنگ کردن نقش رسانه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای کشور در سطح استان‌ها و ملی در تشکیل این مجمع نقش بسزائی ایفا می نماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>