نخستین جلسه کمیته تخصصی ازدواج جوانان در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد

جوانان2
نخستین جلسه کمیته تخصصی ازدواج با حضور نمایندگان عضو ستاد ملی ساماندهی امور جوانان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره ورزش و جوانان شهرستان دزفول و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو کمیته تخصصی ازدواج که یکی از کمیته های تخصصی ستاد ملی ساماندهی امور جوانان است، میهمان وزارت ورزش و جوانان بودند تا در اولین نشست تخصصی این کمیته راهکارهای برگزاری بزرگداشت هفته ازدواج جوانان را بررسی کنند.
در این نشست مدیرکل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان و مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده ضمن تبیین نقشه راه برگزاری هفته جوانان، مباحث تخصصی خود را در زمینه ایجاد وحدت رویه بین تمامی دستگاه های عضو و وزارت ورزش و جوانان بیان داشتند.
بهمنی در این نشست مسئله « آموزش » را امری مهم خواند و گفت: مهمترین نقشی که در حیطه ازدواج باید مورد بازنگری قرار گیرد، نقش آموزش است و پایداری ازدواج و کاهش طلاق منوط به همین اصل اساسی است.
مدیر کل دفتر ازدواج و تعالی خانواده محدود کردن امر ازدواج به بعد اقتصادی را ناصحیح دانست و افزود: جای بسی تاسف است که در جامعه اسلامی ما، مسئله چند وجهی و مهمی چون ازدواج، محدود و منحصر به یک بعد مادی و اقتصادی شده و دیگر وجوه حیاتی آن نادیده گرفته شده است.
وی موفقیت کمیته بزرگداشت هفته ازدواج را در گرو ارائه برنامه های کاربردی و عملیاتی از سوی دستگاه های عضو این کمیته دانست و گفت: ارائه برنامه های خوب که قابلیت اجرایی بالایی داشته باشد، قدم اول است. در همین قدم باید سعی شود تا نگاه صحیح و درستی به مقوله ازدواج داشته باشیم.
بهمنی خطر رو به گسترش نگاه تخریبی به ازدواج از سوی بخش حوادث برخی رسانه ها، به خصوص رسانه های مکتوب را خطری جدی دانست و هشدار داد: اگر جلوی حضور این افراد گرفته نشود شرایط دشواری پیش روی برنامه ریزان و مجریان امر خطیر ازدواج خواهد بود. رسانه های دلسوز و فعال باید با اقدامات درست و پیگیری های دلسوزانه جلوی این اتفاق و ترویج فرهنگ های غلط را بگیرند و برای حل مسائل جوانان و فرهنگ سازی صحیح در این حوزه تلاش کنند.
سطوتی، مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان نیز ضمن اشاره به جایگاه ساختاری و سازمانی ازدواج در سازمان های مربوطه پیش از وزارت ورزش و جوانان، از « تفکر» و « فکر مدیریتی » به عنوان حلقه مفقوده ساماندهی امور جوانان در همه مراحل نام برد و گفت: ما در همه سازمان های پیش از وزارت ورزش و جوانان مثل سازمان ملی جوانان دارای امکانات و ظرفیت های خوبی بوده ایم. اما در بعد فکر مدیریتی و تفکر استفاده از ظرفیت ها، ضعیف عمل کرده ایم و در حال حاضر نیز به هماهنگی کامل و درستی در این زمینه نرسیده ایم.
مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان در تبیین نقش و عملکرد کارگروه تخصصی ازدواج افزود: کار اساسی این کمیته، پیدا کردن مسیر درست به منظور پیشبرد ایده ها و اهداف است.
گفتنی است که در اولین نشست کارگروه تخصصی ازدواج، نمایندگان سازمان های صدا و سیما، بهزیستی، صندوق مهر امام رضا(ع)، آموزش و پرورش و امور بانوان نهاد ریاست جمهوری حضور داشتند و نظرات و پیشنهادهای سازمانی خود را در خصوص برگزاری هفته ازدواج اعلام کردند.

جوانان2

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>