نخستین سمینار علمی-ورزشی سال ۹۳ برگزار گردید

63b0ce9811b59c0434b6e5df0fd5c7e5
نخستین سمینار علمی-ورزشی سال ۹۳ با موضوع مدیریت و بازاریابی در ورزش و مبارزه با دوپینگ در تالار همایش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان برگزار گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره ورزش و جوانان شهرستان دزفول و به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان خوزستان، معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان در این سمینار طی سخنانی علم مدیریت در ورزش را علمی جوان دانست و اظهار داشت: عارضه‌ای که جامعه دچار آن است این می باشد که وقتی بحث علمی می شود خیلی از آن استقبال نمی شود که این به گذشته برمی‌گردد و باید روی این موضوع کار می شد.
مظفر علیشائی گفت: البته این موضوع رویکرد ما را دچار خدشه نمی کند. تمام کسانی هم که در این سیمنار حضور دارند سابقه ای ورزشی دارند. ما امیدوارانه روز به روز به سمت جلو حرکت می کنیم.
وی افزود: در این راستا تصمیم به برگزاری این سمینار گرفتیم تا به جای این‌که علاقه‌مندان برای شرکت در سیمنار به سمت تهران بروند، همین جا از این سمینار بهره ببرند و به همین دلیل این سمینار را در اهواز با حضور استادان فرهیخته برگزار می‌کنیم.
علیشائی بیان کرد: در حال حاضر تربیت بدنی و ورزش در سراسر دنیا به صورت یک تشکیلات گسترده و پیچیده درآمده است و نیاز به مدیران مخصوص، کارآمد و اثربخش دارد که در این حیطه دانش و تجربه کافی داشته باشند و بتوانند مدیریت کنند.
وی خاطر نشان کرد: مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان نیز به مدیریت علمی متعهد شده است و ما هم در راستای این موضوع، کارگروهی متشکل از فرهیختگان دانشگاهی استان تشکیل داده‌ایم تا بتوانیم این شعار را به تمام جامعه تحت پوشش تعمیم دهیم.
معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: در این زمینه به نتیجه رسیدیم که علوم را در دو قالب عمومی و تخصصی پیگیری کنیم. در بخش عمومی جامعه هدف ما بیشتر مدیران ورزشی، به ویژه هیات‌های ورزشی و روسای ادارات کل ورزش و جوانان شهرستانی هستند. به تبع وقتی این جامعه هدف به علوم مجهز شد، مدیریت، این علوم را به راحتی در سطوح اداره خود انتقال خواهد داد و مشکلات ما در انتقال پیام‌ها کمتر می‌شود.
وی به پیگیری این علوم در بخش تخصصی اشاره کرد و گفت: پیگیر این دانش افزایی در بخش تخصصی هم هستیم که در این راستا در حال طبقه بندی هیات های ورزشی هستیم و آن هیات‌هایی که از نظر آمادگی جسمانی دارای سیستم های مشابه هستند را تفکیک کردیم و متناسب با آن نیز مربیان و مسوولان کمیته آموزش و استعدادیابی، فراخوان می شوند و چنین سیمناری را برای آن‌ها نیز خواهیم داشت.
علیشائی عنوان کرد: به هر حال اگر می خواهیم یک جامعه علمی داشته باشیم باید همگی این موضوع را مسوولانه پیگیری کنیم و خواهشم این است که به چنین کلاس های آموزشی بها و ارزش داده شود و انگیزه ما را مضاعف کنید تا به سمت برگزاری کلاس‌های بیشتر برویم. انتظار داریم فعالانه مشارکت داشته باشید، زیرا سعادت هر سازمانی به مدیر آن بستگی دارد.
بر اساس این گزارش، در ادامه این سمینار سیدحسن مرعشیان و امین دهقان قهفرخی از اساتید دانشگاه در خصوص مدیریت و بازاریابی در ورزش به سخنرانی پرداختند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>