نشست خبری/مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان به مدیریت علمی همراه با برنامه مداری تأکید کرد

123

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره ورزش و جوانان دزفول و به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان مدیر کل ورزش و جوانان با تأکید بر مدیریت علمی همراه با برنامه مداری گفت:معتقدم که به تمامی کارها باید با دید علمی،برنامه مداری و هدفگذاری نگاه کنیم و مطمئنا با این دید می‌توانیم شاهد یک مدیریت علمی‌ و نوین‌تر باشیم.

 

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان خوزستان،فرامرز کیانی زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه که روز گذشته در سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید طی سخنانی اظهار داشت: انعکاس اخبار ورزشی توسط رسانه های مختلف استان بدون شک باعث بالارفتن روحیه و انگیزه ورزشکاران می شود و خانواده های این ورزشکاران نیز بیشتر فرزندان خود را مورد حمایت قرار می دهند ضمن اینکه باعث می شود مسئولان استان توجه بیشتری به ورزش داشته باشند.

وی با بیان اینکه به هیچ عنوان از بیان ضعف ها و انتقادات ناراحت نمی شویم،افزود:رسانه ها با انتقادات و پیشنهادات خود می توانند به ورزش استان کمک کنند چراکه دانستن ضعف ها باعث می شود تا آنها را اصلاح کنیم و در جهت توسعه و رشد ورزش استان بهتر گام برداریم.

کیانی زاده ادامه داد: آقای گرشاسبی طی چندسال گذشته برای توسعه ورزش استان زحمات زیادی کشیدند که قطعا کارهای بسیار خوبی انجام داده اند و کارهای انجام نشده بسیاری هم وجود دارد که آنها را دنبال خواهیم کرد.

وی بیان داشت: اداره کل ورزش و جوانان استان، اداره ای خدماتی و مصرفی است و مدیران آن باید به دنبال تعامل و ارتباط باشند تا به نتیجه برسند،اگر مدیر شهرستانی با فرماندار و نماینده مجلس آن شهرستان ارتباط خوبی نداشته باشد نمی تواند در کار خود موفق شود.

کیانی زاده خاطر نشان کرد:یکی از کارهایی که مد نظرمان بود و اتفاق هم افتاد تشکیل شورای ورزش استان بود و اولین جلسه آن با حضور استاندار محترم برگزار گردید،این شورا یک نهاد و مرجع قانونی است و مصوبات آن نیز قانونی می باشد،بسیاری از مشکلات و مسائل ورزش استان را می توانیم در این شورا حل کنیم و ضمانت اجرایی مصوبات آن خود استاندار است.

مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: یکی از برنامه های مهم ما برنامه ریزی و هدفگذاری و تدوین تقویم ورزشی برای هیأتها و شهرستانها است که در این راستا تمام شاخص‌هایی که می‌تواند باعث رشد و توسعه یک رشته شود را مد نظر قرار می‌دهیم. در این برنامه‌‌ریزی مواردی ازجمله مدال‌آوری، کارهای آموزشی و کلاس‌های داوری و مربیگری را در یک جدول قرار می‌دهیم. ما سال ۹۲ را سال پایه در نظر می گیریم و در سال ۹۳ با حضور اعضای هیات‌ها و کارشناسان عملکرد آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

کیانی زاده تصریح کرد: یکی از مشکلات عمده ما در این چند سال این بود که تعدادی از تیم های ورزشی ما تحت پوشش ادارات و ارگانها قرار نمی گرفتند همین امر باعث شد بعضی از تیم ها دچار آسیب شوند بر همین اساس این موضوع را در شورای ورزش استان مطرح خواهیم نمود که بتوانیم تعدادی از تیمهای رشته های مختلف را تحت پوشش قرار دهیم تا بتوانند حضوری فعال در لیگهای کشور داشته باشند.

وی با اشاره به راه‌اندازی اداره ورزش و جوانان اهواز گفت: شهرستان اهواز که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد، حق آن است که یک اداره ورزش و جوانان داشته باشد. اهواز پتانسیل بسیار زیادی دارد که قطعا به رشد ورزش استان و کشور کمک می کند.

کیانی زاده در ادامه عنوان کرد: بازنگری و اجرائی نمودن طرح آمایش،راه اندازی کمیته ورزش های پایه و پرمدال، راه اندازی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان، تشکیل شورای ورزش همگانی،برگزاری برنامه های آموزشی،تجهیز و راه اندازی پایگاه قهرمانی، برگزاری مسابقات المپیاد ورزشی از دیگر برنامه های اصلی ما به شمار می رود.

وی اظهار داشت: در بحث عمرانی نیز اولویت اصلی ما تکمیل پروژه های نیمه تمام است و برای افزایش سرانه فضای ورزشی استان ایجاد فضاهای ورزشی روباز را در اولویت کار خود قرار می دهیم.

مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: در بخش کارکنان نیز در خیلی از شهرستان ها با کمبود نیرو مواجه هستیم تا حدی که در برخی شهرستان ها برای مدیریت اداره ورزش و جوانان هیچ نیرویی نداریم ولی سعی داریم مجوز جذب نیروهای کارشناس را برای پر کردن فضاهای خالی ادارات خود دریافت کنیم تا بتوانیم این ضعف را پوشش دهیم.

وی در ادامه در خصوص توسعه ورزش بانوان استان اظهار کرد: اکنون ۸۰ درصد مدال های ورزش استان توسط آقایان بدست می آید ولی به همان تعداد هم در بخش بانوان مدال وجود دارد که از آن بی بهره ایم بر همین اساس سعی داریم توجه بیشتری به بخش بانوان داشته باشیم .

مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان در پایان با بیان اینکه پیگیری امور جوانان از اولویتها است،گفت: بر اساس ماده ۴۱ قانون پنجم توسعه دستگاهها موظفند برای جوانان کاری کنند و ما قطعا این موضوع را پیگری می کنیم. همچنین با تشکیل شورای ساماندهی امور جوانان نیز خیلی از مشکلات را بررسی خواهیم نمود.

بر اساس این گزارش،پس از سخنان مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان،خبرنگاران به بیان سوالات و نقطه نظرات خود در خصوص ورزش استان پرداختند و مدیرکل و معاونین نیز به سوالات آنان پاسخ لازم را دادند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>